September 5, 2008
@ 01:32 AM
My description for a hacker is the expert of all tech systems including coding.My description for the best hacker is the one tht has never been cought.But this guy is different, he exposes himself & his hack.

But i must confess, this is the best & funniest hack event i've seen for the past year.
 
Categories: Security | Server Systems

VOIP çözümleri uzun süre önce merdiven altında kurulan şirketlerin %50 ucuza yurtdışı telefon görüşmeleri satmasıyla gündeme girdi.Bu şirketler aslında ne legal ne illegaldiler.Yakalandıkları taktirde mahkeme ceza veremiyordu çünkü ceza hukukunda böyle bir madde yoktu sadece teknik ekipmana el konuluyordu.

Londra'yı TT üzerinden aramak için 1.44YTL ödeniyordu, fakat görüşmeler bu merdiven altı şirketlerden yapıldığında 0.72YTL'ye mal oluyordu.İşin güzel tarafı bu şirketler yurtdışında terminasyon yapan VOIP carrier firmalarına bu görüşme için sadece 0.18YTL ödüyorlardı.

Günler geçti TT bu özelleştirme yaptı lisanslar çıktı satıldı vs vs vs

VOIP teknolojisi ülkemizde sadece maliyetlerin düşmesi ile anıldı.Kimse bu görüşmelerin güvenirliğini sorgulamıyordu.Acaba görüşmelerim güvenilirmi? Network ağına sızabilecek phreacher(telekom hackerları) lar görüşmelerimi kaydedebilir mi?

Bir sistem mühendisi arkadaşımın keşfettiği bir problemi sizinle paylaşmak istiyorum.

A bilgisayarından skype hesabınıza login olun.
listenizdeki herhangi bir kişiyle yazılı mesajlaşmaya başlayın.

B bilgisayarından A bilgisayarında kullanmakta olduğunuz skype hesabıyla tekrar login olun.(A bilgisayarındaki hesabınızdan logout olmayın)

listenizdeki arkadaşınıza birkaç test mesajı gönderin.

Göreceksiniz ki bütün mesajlaşma B bilgisayarından takip edilebilmektedir.
VOIP paketlerinin de aynı şekilde her iki pc de gönderilip gönderilmediğini incelemedim fakat görünüşe bakılırsa hesap bilgilerinizi ele geçirmiş birisi sizin haberiniz olmadan yapacağınız görüşmeleri online olarak takip edebilir durumdadır.

Tabi bu sadece bir yazılımın açığı veya tasarımın köklü değişimlere izin vermemesinden kaynaklanan bir sorun olabilir.
Peki görüşmelerimizi nasıl güvenli bir şekilde yapabiliriz?
.....
.....
(devamı gelecek)


 
Categories: Internet | Security